„Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” – Powstaje nowy film!


Z radością przystąpiliśmy do realizacji filmu o nowennie pompejańskiej i różańcu. Za nami pierwszy etap – zbieranie materiałów do filmu. Przed nami ostatnia prosta: montaż!

Nagrania w Pompejach

Sfilmowaliśmy wspaniałą bazylikę w Pompejach w szczególnym okresie, kiedy obchodzi się tam październikowe uroczystości ku czci Królowej Różańca Świętego oraz bł. Bartola Longo. Swoimi przemyśleniami podzielili się z nami arcybiskup Tommaso Caputo, ks. rektor sanktuarium ks. Pasquale Mocerino i wiele osób, które mają szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej. W tym pracownicy sanktuarium, członkowie stowarzyszenia im. Bartola Longo, członkowie pielgrzymki pieszej do Pompejów, a także przypadkowi uczestnicy nabożeństw.

Nagrania w Polsce

Odwiedziliśmy miejsca, gdzie gromadzą się czciciele Maryi modlący się nowenną pompejańską. Rozmawialiśmy z Lidią Wajdzik, Tadeuszem Kopciem i Kazimierzem Chrapkiem na Kaplicówce w Skoczowie, tam, gdzie wszystko się zaczęło. O historii nowenny pompejańskiej w diecezji bielsko-żywieckiej opowiadał nam ks. bp. Tadeusz Rakoczy. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z ks. Władysławem Zązlem, który nowenną pompejańską modli się od ponad pięćdziesięciu lat! Ponadto ks. Łukasz Urbanek z parafii pw. św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego w Warszawie zaprosił nas na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo. Z kolei o niezwykłej historii obrazu pompejańskiego w Sulejowie opowiedział ks. Józef Węgrzyn, proboszcz tego kościoła. W tej chwili kończymy pracę nad montażem filmu. Pomóż nam rozpowszechniać przesłanie Matki Bożej Pompejańskiej.”

pomp
Zamów film już dziś!

Fundacja stawia sobie za podstawowy cel propagowanie różańca głównie poprzez czasopismo „Królowa Różańca Świętego” i liczne strony intenretowe. Ten cel realizujemy od początku 2012 roku, wydając kolejne numery tego dwumiesięcznika. Czasopismo to rozwija się i dociera do coraz większej rzeszy odbiorców! Od ponad 10 lat podejmujemy działalność informacyjną o zagrożeniach płynących ze strony okultyzmu, spirytyzmu i ezoteryzmu. Podejmujemy też działalność dobroczynną i oświatową wśród więźniów i ich rodzin. Więcej o naszej fundacji przeczytasz na stronie www.pkrs.org.pl