Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia / Ks. Michał Olszewski SCJ

2021-01-08_18h17_45Tematem nowej książki księdza Michała Olszewskiego SCJ, powołanego przez papieża do grona misjonarzy miłosierdzia, jest doświadczenie tej posługi i opowiedzenie historii osób, które za jego sprawą  poznały miłosierne oblicze Boga. Z ogromną i nieskrywaną pasją ks. Michał pisze o pontyfikacie papieża Franciszka;  tłumaczy, na czym polega prorocki geniusz obecnego papieża i dlaczego jego pontyfikat stał się prawdziwą wiosną Kościoła, o misjonarzach miłosierdzia, bo niewielu wie, na czym polega misja grupy duchownych z całego świata powołanych przez papieża Franciszka do zadań specjalnych, oraz o uczynkach miłosierdzia – jak praktykować je na co dzień.

Napisanie, że ks. Michał Olszewski bierze w obronę papieża Franciszka, byłoby przesadne i niewłaściwe. Bo czy papież potrzebuje obrony? Ale ks. Michał słusznie zauważa, że żyjemy w szczególnym czasie, kiedy wielu ludzi – świeckich i duchownych – opanowała diabelska wręcz pycha. Oto wiele osób poucza papieża. Na taką skalę w historii Kościoła jeszcze nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy. Co można powiedzieć? Otóż książka księdza Michała Olszewskiego jest właśnie taką odpowiedzią na dzisiejszą sytuację w Kościele, w świecie i na nasze zagubienie wśród pandemii, kryzysów i frustracji.

Autor przypomina, że tylko za sprawą miłosierdzia Bożego możemy doświadczyć prawdziwej wiary i prawdziwej łaski, i że powinniśmy tą prawdę przyjąć z pokorą. To papież Franciszek  jest niezłomnym apostołem miłosierdzia w Kościele XXI wieku i jemu dedykowana jest ta książka.

Ks. Michał Olszewski SCJ jest dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia Profeto.pl i autorem wielu książek, m.in.: „Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku”; „Kerygmat”; „Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu”; „Jezus działa w mocy Ducha”; „Dekalog. Proste słowa o miłości”.

Więcej o książce na https://boskieksiazki.pl/pl/p/Milosierny.-O-Bogu%2C-ktory-nas-ratuje-i-uzdrawia-/1130