Dorzuć cegłę. Budujemy profeto.pl!

„Oto stajemy przed wielkim wyzwaniem! Rozpoczęliśmy budowę naszej nowej siedziby. Z wynajmowanych dotąd pomieszczeń w Nowym Sączu, chcemy już w kwietniu przenieść redakcję radia i portalu do Stadnik pod Krakowem. Liczymy na Waszą pomoc!

Zastanawia Was choć ciut ta prośba? Jeśli tak, tekst poniższy wszystko wyjaśni.

Fundacja profeto.pl, która jest wydawcą portalu profeto.pl oraz radia o tej samej nazwie istnieje od roku. Wprawdzie sam portal działa już ponad dwa lata, ale nie o tym chcemy Wam tu pisać, wszak to przecież wiecie. Wracając zatem do tematu. Fundacja profeto.pl do tej pory miała swoją siedzibę w Nowym Sączu, gdzie mieliśmy rewelacyjne warunki, biuro oraz nasze studio radiowe. Rewelacyjne, ale nie nasze. Pomieszczenia wynajmowaliśmy. Raz, że zaczęło nam brakować pomieszczeń (co jest dobrym znakiem, mówiącym o tym, że się rozwijamy), dwa, że wszyscy mieliśmy daleko do pracy, a co najgorsze, byliśmy z dala od naszych księży sercanów.

Podczas Kapituły Prowincjalnej, która odbyła się w listopadzie minionego roku, księża zdecydowali, aby profeto.pl wpisać w tzw. Projekt Apostolski prowincji. To dla nas bardzo ważna decyzja, za którą poszła także propozycja przeniesienia fundacji, radia i portalu w struktury Polskiej Prowincji Księży Sercanów. Otrzymaliśmy 200-tu metrowy piękny strych, mieszczący się w naszym sercańskim seminarium  w Stadnikach, oddalonych 30 km od centrum Krakowa.

Strych  jest ogromny, strych jest nasz, strych jest tylko strychem :), więc aby stał się zapleczem dla prawdopodobnie największej ambony w Internecie, potrzeba ścian, podłóg, okien. Co tu więcej pisać. Prosimy Was, pomóżcie nam w murarce, hydraulice, stolarce… Dorzućcie „cegłę”, bądź „cegiełkę”, deskę, gips, drzwi, okno. Zbudujcie z nami Profeto.pl.
Na bieżąco będziemy Was informować, jak postępują prace!”

Miejsce składowania „cegieł”:  http://profeto.pl/budujemy-profeto,8796.html