Wspólnota Galilea zaprasza na „Warsztaty Odnowy Wiary” (Poznań)

WOW_Poznań_góry   CZYM SĄ WARSZTATY ODNOWY WIARY?
Warsztaty Odnowy Wiary (WOW) to cykl siedmiu cotygodniowych spotkań,  pozwalających odkryć wiarę „w nowym świetle”.
  Świadectwa przemiany życia dawane przez osoby świeckie, dotykające  serca nauczania, konkretne decyzje życia oraz codzienne poznawanie Biblii  pozwolą Ci „odnaleźć właściwy szlak”.

  DLA KOGO?    
Niewierzący, wątpiący, poszukujący sensu, smutny, a może raczej radosny  chrześcijanin i przyjaciel Boga? W czasie WOW! każdy odnajdzie miejsce dla  siebie.    
  Współczesny znany ewangelizator Jose Prado Flores powiedział, że „jeśli  wiarą się nie żyje, to nie jest to wiara; wiarą albo się żyje, albo się ją  traci”.
  Religia ma sens o tyle, o ile jest wyrazem żywej relacji z Bogiem! W  przeciwnym razie staje się wyłącznie zbiorem zasad i przekonań, które same z  siebie nie mogą odmienić naszego życia.

   PO CO MI WARSZTATY?    
Pewien misjonarz, który długie lata pracował w Afryce, mówił, że w  jednym z tamtejszych narzeczy „wierzyć” znaczy tyle, co „wziąć w obie ręce  swoje serce i ofiarować je Bogu”. A gdy to naprawdę zrobimy, wówczas Bóg  bierze całe nasze życie w swoje ręce i zaczyna je przemieniać – pojawia się  radość i pokój dziecka Bożego.     
  Na ile już dziś potrafisz zaufać Jezusowi? Na ile Twoja relacja z  Jezusem jest żywa i prawdziwa, oparta na rozmowie z Nim w Jego Słowie  (Biblii), na radosnej, szczerej modlitwie serca i w uzdrawiających  sakramentach?     
  Czy chcesz ożywić swoją relację z Bogiem przez otwarcie serca na  tchnienie Jego łaski? Jeśli chcesz. to razem wyruszmy w tę pasjonującą drogę,  którą nazywamy Warsztatami Odnowy Wiary!     
  Jeśli masz poczucie, że Bóg jest gdzieś daleko … Jeśli trudno  udźwignąć Ci ciężar życia … Jeśli myślisz, że już nic się nie zmieni na  lepsze … Pozwól się zaskoczyć!

  „Jeśli uważamy, że już nic się nie zmieni, przypomnijmy sobie, że Jezus  Chrystus zatriumfował nad grzechem i śmiercią i jest pełen mocy!” /papież  Franciszek/    
  Dla kogo: osoby pełnoletnie

Miejsce: Sala portretowa parafii Zmartwychwstania Pańskiego (Wilda, ul.  Dąbrówki 4, 3 min. od przystanku Pamiątkowa)

Terminy:  godz. 18.00-19.30 w kolejne środy: 22.02, 1.03, 8.03, 15.03,  22.03, 29.03, 5.04; 12.04 – podsumowanie

 Dodatkowe informacje: wielkopolska.galilea.plhttps://www.facebook.com/Poznan.Galilea/; e-mail: poznan@galilea.pl, tel. 512 167 152